Haber Detayı
22 Eylül 2017 - Cuma 23:04 Bu haber 2729 kez okundu
 
TORUN: FINDIK İÇİN MÜCADELEMİZ SÜRECEKTİR
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ordu Milletvekili Seyit Torun, 18 Eylül’de Ordu’dan başlayıp, 20 Eylül’de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla yapılan mitingle sona eren “Fındık İçin Adalet” yürüyüşünü değerlendirdi ve “Fındık için Adalet” isteyen, bu yürüyüşe destek veren herkese gönülden teşekkür ediyorum dedi.
FINDIK Haberi
TORUN: FINDIK İÇİN MÜCADELEMİZ SÜRECEKTİR

“BU ÜLKENİN ÇİFTÇİSİ, ÜRETİCİSİ SAHİPSİZ DEĞİLDİR”

 

Torun teşekkür açıklamasında, “Fındık üreticisinin alınteri için, emeklerinin karşılığını bulması için üç gün süren yürüyüşümüz boyunca,  bizimle birlikte yürüyen, yürüyüşümüze katılamasa da güzergah boyunca içten sevgilerini ve desteklerini bizden esirgemeyen çok değerli halkımıza, aynı çatı altında büyük bir onurla birlikte görev yaptığım Genel Başkan Yardımcıma, Genel Sekreterime, Grup Başkanvekilime, çok kıymetli milletvekili arkadaşlarıma,  parti meclisi üyelerimize, yol arkadaşlarım il, ilçe başkan yöneticilerine ve üyelerine, kadın ve gençlik kollarına, belediyelerimize ve değerli başkanlarına, basınımızın kıymetli temsilcilerine, STK’lara, desteğini esirgemeyen siyasi parti temsilcilerine, davetimiz üzerine fındık üreticimize sahip çıkmak için ilimize gelen ve yürüyüşümüze katılan herkese ve bu yürüyüş boyunca güvenliği sağlayan emniyet ve jandarma mensuplarına içten teşekkürlerimi iletiyorum.

 

Üç gün güren “Fındık İçin Adalet” yürüyüşü ve Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla yapılan miting, ortaya konulan çözüm önerileri mücadelemize başka bir boyut kazandırmıştır. Karadeniz halkı ve tüm Türk Halkı bilmelidir ki, bu ülkenin üreticisi, çiftçisi, köylüsü asla yalnız değildir.  Yıllardır fındık üreticisini mağdur edenlerin, onların alınterini hiçe sayanların, emeklerinin karşılığını vermekten kaçınanlarının karşısında sürdürdüğümüz haklı mücadelemize başından itibaren her platformda sahip çıkan Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu’na fındık üreticilerimiz ve Karadeniz halkı adına en içten teşekkürlerimizi sunuyorum. Sayın Genel Başkanımızın fındığın sorunları için açıkladığı altı maddelik çözüm önerisi şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada sürdürdüğümüz mücadelemize ışık tutmaya devam edecektir.

 

“ÇİFTÇİ ÜRETEMEZ, ÜRETTİĞİNİ HAKETTİ DEĞERE SATAMAZ HALE GELMİŞTİR”

 

Mücadelemiz çiftçimiz içindir, üreticimiz içindir. Stratejik ve sürdürülebilir tarım politikaları olmayan AKP iktidarı 15 yıldır çiftçinin belini bükmüş, borç içinde yaşamaya mahkum etmiştir. Üretici üretemez, ürettiğini hak etttiği değere satamaz hale gelmiştir. Türkiye’nin her karış toprağında alın teri ve bin bir emekle üretim yapan çiftçilerimiz, hiçbir karşılık beklemeden ülkesine, toprağına ve insanına hizmet eden her bir üreticimiz CHP’nin vazgeçilmezidir, bu topraklarda yetişen bütün tarım ürünlerimiz birbirinden kıymetlidir. Ne tarım ürünlerimiz, ne de üreticimiz sahipsiz değildir. CHP olarak her bir üreticimizin yanında olmaya, onlarla omuz omuza mücadele etmeye devam edeceğiz.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TORUN:, FINDIK, İÇİN, MÜCADELEMİZ, SÜRECEKTİR,
Yorumlar
Haber Yazılımı