Haber Detayı
05 Kasım 2020 - Perşembe 14:47 Bu haber 3640 kez okundu
 
AK PARTİ MECLİS ÜYELERİ RET OYU VERDİ !
Piraziz Belediye Meclisinin Kasım ayı toplantısında emekliye ayrılan personellerin kıdem tazminatı görüşüldü.
PİRAZİZ Haberi
AK PARTİ MECLİS ÜYELERİ RET OYU VERDİ !

PirazizSes'in edindiği bilgiye göre ; Piraziz Belediye Başkanı Hüseyin Görgülüoğlu, Piraziz Belediyesinden emekliye ayrılan personellerin kıdem tazminatını ödemek için Belediye Meclisinden borçlanma yetkisi istedi.

Belediyenin bütçe yetersizliğinden dolay bu yetkiyi isteyen ve emekliye ayrılan 3 personelin kıdem tazminatı peşin ödeyip 30 yılı aşkındır Piraziz Belediyesinde görev alan personelini mağdur etmek istemeyen Başkan Görgülüoğlu'nun bu talebine AK Parti Piraziz Belediye Meclis üyeleri grup olarak ret oyu verdi.  Gerekçe olarak ise Belediyenin kendi bütçesinden bunu karşılamasını gösterdi.

OY ÇOKLUĞU İLE KABUL EDİLDİ !

AK Partili Meclis üyelerin ret oyuna karşılık CHP'li Belediye Meclis Üyeleri ve Başkan Görgülüoğlu'nun oylarıyla emekliye ayrılan 3 Belediye Personelinin kıdem tazminatını ödemek için kredi çekilmesine oy çokluğu ile karar verildi.  Buna göre emekliye ayrılan  3 Belediye personeli, mağduriyet yaşamayıp tazminatlarını alacak.

BAŞKAN GÖRGÜLÜOĞLU'NDAN ÖNCE  PERSONEL ,
TAZMİNAT KONUSUNDA MAĞDURİYET YAŞIYORDU!

Piraziz Belediye Başkanı Hüseyin Görgülüoğlu'ndan önce Belediyeden emekliye ayrılan personeller tazminatlarını peşin alamıyordu. Başkan Görgülüoğl'nun  göreve geldiği 30 Mart 2014 tarihinden itibaren bu sorun ortadan kalktı.  Belediyeden emekliye ayrılan personeller tazminatlarını sorunsuz bir şekilde Belediyeden tahsis edebiliyorlar.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, PARTİ, MECLİS, ÜYELERİ, RET, OYU, VERDİ, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı