Haber Detayı
22 Temmuz 2019 - Pazartesi 08:55 Bu haber 24653 kez okundu
 
FINDIK FİYATI MASADA !
AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk başkanlığındaki fındık üretilen bölgelerin milletvekillerinden oluşan bir grup yarın sabah Tarım ve Orman bakanı Bekir Pakdemirli ile fındık fiyatının belirleneceği toplantı yapacak.
FINDIK Haberi
FINDIK FİYATI MASADA !

Fındık hasadına sayılı günler kala bu yılki fındık fiyatlarının da ne olacağı konusunda üreticideki merak giderek artıyor. Geçen yıl TMO’nun 14.5 lira olarak açıkladığı fındık taban fiyatının ardından bu yıl ki fındık fiyatının bu rakamın üzerinde belirlenmesi bekleniyor.

BAKANLA BUGÜN (22.07.2019) TOPLANIYORLAR

Geçen hafta içerisinde AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk başkanlığında bir araya gelerek yol haritası belirleyen fındık üretimi yapılan bölgelerin milletvekillerinden oluşan bir grup yarın sabah da Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile bir araya gelecek. Bu günkü toplantıda fındığa verilecek fiyat belirlenecek, TMO’nun fındık alım esasları görüşülecek.

18 LİRA SESLERİ

Öte yandan TMO’nun geçen yılki alım kampanyasını 14.5 liradan başlattığını belirten bölge milletvekillerinin bugünkü toplantıda bakandan geçen yılki fiyatın üzerine yüzde 25 lik ilave yapılarak Giresun kalitesi fındığa 18 lira fiyat verilmesini isteyecekleri öğrenildi. Giresun kalite fındığın 18 lira olması durumunda levant kalite fındık fiyatı da 17 lira olacak.

Toplantıda ayrıca milletvekillerinin TMO’nun fındık alım kampanyasını Ağustos ayının ikinci haftasında açıklaması, Fiskobirlik’e de alımlarda etkin rol verilmesi depolarının ve alım ekiplerinin kullanılmasını isteyecekleri öğrenildi.

Haber Kaynak  YeşilGiresun Gazetesi

Kaynak: Editör:
Etiketler: FINDIK, FİYATI, MASADA, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı