Haber Detayı
22 Temmuz 2019 - Pazartesi 11:02 Bu haber 5012 kez okundu
 
CEMAL ÖZTÜRK ; SÜRECİN TAKİPÇİSİYİZ
AK Partili Milletvekilleri, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemir ile istişare toplantısı gerçekleştirdi.
- Haberi
CEMAL ÖZTÜRK ; SÜRECİN TAKİPÇİSİYİZ

Konuyla ilgilili AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk sosyal medya üzerinden açıklama yaptı ; ''Fındık üretimi yapılan bölgelerin AK Partili milletvekilleri olarak üreticilerimizin talep ve beklentilerine tercüman olmak üzere, Tarım ve Orman Bakanımız Sn. Bekir Pakdemirli, Bakan Yardımcıları ve TMO Genel Müdürü ile 2019 yılı fındık hasadı öncesi çalışma toplantısında bir araya geldik.

2019 yılı ürünü fındık piyasasının düzenlenmesi, fındık üreticilerimizin mağduriyet yaşamaması ve alım politikalarına ilişkin istişare ve değerlendirmelerde bulunduk.

700 bin hektar alanda 500 bin civarında üreticimizi doğrudan ilgilendiren, ülkemizin ve bölgemizin en önemli tarımsal ihracat ürünü olan fındıkla ilgili nihai kararı hükümetimiz verecek. Son yıllarda olduğu gibi bu sene de fındık üreticimizin mağdur olmaması için hükümetimizin gereken adımları atacağına inanıyoruz.

Bölge milletvekilleri olarak sürecin takipçisiyiz. Tarım ve Orman Bakanlığı, toplantıda dile getirdiğimiz konular üzerinde gerekli çalışmaları yapıp kamuoyunu önümüzdeki günlerde bilgilendirecektir.’

Kaynak: Editör:
Etiketler: CEMAL, ÖZTÜRK, ;, SÜRECİN, TAKİPÇİSİYİZ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı