Haber Detayı
22 Aralık 2020 - Salı 12:24 Bu haber 23173 kez okundu
 
2021 TARİHİNDEN İTİBAREN PİRAZİZ'DE FIRINLAR PAZAR GÜNÜ KAPALI OLACAK!
01.01.2021 Tarihinden itibaren İlçemizde faaliyet gösteren fırınlar Pazar günü tatil yapacak!
PİRAZİZ Haberi
2021 TARİHİNDEN İTİBAREN PİRAZİZ'DE FIRINLAR PAZAR GÜNÜ KAPALI OLACAK!

Piraziz Belediyesinden yapılan açıklamaya göre ; İlçemiz fırıncı esnaflarının 05/11/2020 tarihli Belediyemize vermiş oldukları ilgili dilekçede, haftada bir gün ( Pazar günü) fırınların kapalı tutulması talep edilmektedir.
Belediyemiz Encümeninin yaptığı görüşmede ''394 Sayılı Hafta Tatili Kanununa göre Hafta Tatili Ruhsatına tabi iş yerlerine Hafta Tatil Ruhsatı Tanzim edilmektedir. '' denilmektedir.
Bu nedenle, Fırında çalışan işcilerin de yaşama haklarının olduğu, sosyal aktivitelerden yararlanmaları ve ailelerine zaman ayırmaları gerektiği, haftada bir gün dinlenme ve istirahat haklarının olduğu değerlendirilerek, pandemi vs. gibi durumlarda alınacak Hıfzıssıhha Kararları hariç olmak üzere, 01.01.2021 tarihinden itibaren haftada bir gün ( Pazar günü) İlçemizde faaliyette bulunan tüm ekmek fırınlarının kapalı olmasına ayrıca Ramazan ayı ve yöremizin hasat mevsimi olan Ağustos ayı istisna olmak şartıyla bir ay süreyle tüm fırınların izin gününde de açık bulundurulmasına encümenimizce oy birliği ile karar verilmiştir.
Kaynak: Editör:
Etiketler: 2021, TARİHİNDEN, İTİBAREN, PİRAZİZ'DE, FIRINLAR, PAZAR, GÜNÜ, KAPALI, OLACAK!,
Yorumlar
Haber Yazılımı