Haber Detayı
24 Şubat 2022 - Perşembe 13:27 Bu haber 2359 kez okundu
 
Piraziz'de elektrik ve doğalgaz zamlarına tepki!
Piraziz'de elektrik ve doğalgaz zamları ve yüksek elektrik faturaları protesto edildi.
- Haberi
Piraziz'de elektrik ve doğalgaz zamlarına tepki!

Piraziz'de Millet ittifakını oluşturan siyasi parti temsilcileri ve vatandaşların katılımıyla yüksek gelen faturalara ve zamlara tepki gösterilip, elektrik faturaları yakıldı.

Piraziz Atatürk anıtı önünde konuyla ilgili millet ittifakı adına CHP Piraziz ilçe Başkanı Nezir Kelleci basın açıklaması yaptı. Nezir Kelleci; ''değerli vatandaşlarımız; evde kullanmış olduğunuz tüpe bir yıl içinde yüzde yüzden fazla zam yapıldı. Zamları 1 ocak tan itibaren başlatarak kurnazlık yaptılar. Faturalarımız artık 35 günlük olarak okunuyor. Sarayın günlük elektrik faturası 6 bin tl, aylık 1 milyon 800 bin tl, yıllık ise 20 milyon tl; yani 20 trilyon saray 1150 odasının elektriğini 24 saat kullanacak ve bunun faturasını bizler ödeyeceğiz. Aynı şekilde doğalgaza, akaryakıta, kömüre gelen zamlar, gıdaya gelen zamlar…. zam zam zam zam…..sürekli zam…. soruyorum; geçen ay ne kadar elektrik faturası geldi, bu ay ne kadar geldi ? gelen elektrik faturaları herkesi çarpmış durumda.

Hepimizin gündeminde bu var. Vatandaşımız ve esnafımız gelen faturaları nasıl ödeyeceğini bilemez durumda, çaresiz durumda. Bundan sonra gelecek olan faturalarda ayrı bir panik havası oluşturuyor. Doğalgaz faturaları da aynı durumda.gelen zamlar hem tüketiciyi hem de üreticiyi zorlamaktadır. Minibüsçüleri, taksicileri, kamyoncuları, okul servis araçlarını, lokantaları, bakkalları, tüm vatandaşlarımızı etkilemektedir.elektrik faturalarından dolayı çarpıldık ve de çarpılmaya devam ediyoruz. Doğalgaz faturalarından dolayı donduk ve de donmaya devam ediyoruz Ekmeğe ve gıdaya yapılan zamlardan aç kaldık ve de aç kalmaya devam ediyoruz. Bu zamlar, bu haksızlıklar nereye kadar devam edecek… ? bizler dur diyene kadar devam edecek. Sesimizi yükseltmenin zamanı geldi… yükselteceğiz… çünkü bu bizim en insani talebimizdir. Bunların sevdiği IBAN, sevmediği gariban millerin anasını ağlattınız. Zamlar ocak söndürüyor. Borçlular intihar ediyor. İşsizlik can yakıyor, gençler bunalımda. Bir kez daha sesleniyoruz; zamlara hayır zamları geri alın elektrik faturalarını iptal edin sarayın elektriğini kesin halkın elektriğini ucuzlatın… geri vites yok! millet ittifakının ve dostlarının cesur yürekleri hep birlikte haykıralım; biz biziz beraberiz geliyoruz. yönetemiyorsunuz gideceksiniz gideceksiniz gideceksiniz. Yapılan basın açıklamasına; IYI Parti Giresun İl Başkanı Abdulkadir Eroğlu, DEVA Partisi Giresun İl Başkanı Özgür Okusal, CHP Piraziz İlçe Başkanı Nezir Kelleci, İYİ Parti Piraziz İlçe Başkanı Emin Pekdemir, Saadet Partisi Piraziz İlçe Başkanı Cevat Gündoğdu, Millet İttifakının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Piraziz'de, elektrik, ve, doğalgaz, zamlarına, tepki!,
Yorumlar
Haber Yazılımı