Haber Detayı
13 Mart 2020 - Cuma 17:16 Bu haber 3246 kez okundu
 
KIYI ALANLAR BELEDİYELERE DEVİR OLUYOR !
Giresun Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü arasında mülkiyeti hazineye ait olan kıyı alanlarının belediyeye devri için protokol imzalandı.
GİRESUN Haberi
KIYI ALANLAR BELEDİYELERE DEVİR OLUYOR !

Giresun Belediye Başkanlığı makamında imzalanan protokole Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Cengiz Varol imza attı.

Giresun Belediyesi sınırları içerisinde, deniz ile karayolu arasında kalan alanların belediyeye geçmesi ile ilgili yapılan çalışmaların olumlu sonuçlandığını ve iki kurum arasında protokol anlaşması yapıldığını bildiren Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu: “Öncelikle protokolün şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Kıyı alanlarımıza sosyal donatı amaçlı projeler uygulayacağız. Giresun’umuzu her yönden daha refah ve sosyal alanların olduğu bir şehir haline getirmek için çalışıyoruz. Bizim dönemimizde Giresun her yönden gelişen ve değişim gösteren bir şehir olacak. “ dedi.

SAHİLLER HALKINDIR !

Öte yandan Giresun'un bir çok ilçesinde  hazineye ait olan kıyı alanlarının işgali söz konusu. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Giresun Merkez'de Belediye ile yapmış olduğu protokolü genişletip,İlçe Belediyeler ile yapacağı protokoller ile sahildeki bu işgalleride ortadan kaldırabilir. Önümüzdeki günlerde bu protokollerin devamı bekleniyor. !

Kaynak: Editör:
Etiketler: KIYI, ALANLAR, BELEDİYELERE, DEVİR, OLUYOR, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı