Haber Detayı
10 Ocak 2020 - Cuma 16:35 Bu haber 7297 kez okundu
 
ASRIN CİHAZI ORDU’DA!
Ordu Üniversitesi (ODÜ) Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, 21’inci asra damgasını vuran PET CT’nin Ordu’da da kurulacağını müjdeledi.
KARADENİZ Haberi
ASRIN CİHAZI ORDU’DA!

Üniversite kampüsü içerisinde cihaz için yer tahsis ettiklerini kaydeden Akdoğan, “Sağlık Müdürlüğü bizden kanser tarama merkezi için 200 metrekare yer istedi. Biz onlara üniversitemiz içerisinde 500 metrekare yer tahsis ettik. Kanser taraması için İstanbul’a, Samsun’a, Trabzon’a veya Ankara’ya giden vatandaşlarımızın artık kanser taraması Ordu’da da yapabilecek. Bizim sıfır cihazımız var. Bu cihazı oraya yerleştirecekler” dedi.

ŞEHİR HASTANESİ BİN 100 YATAKLI OLACAK

Şehir Hastanesine de değinen Akdoğan, üniversite alanı içerisinde 350 dönümlük tapulu arazinin olduğunu ve bu alana hastane yapılabileceğine dair yetkililer ile görüştüğünü söyledi. Yapılan görüşmeler sonucunda, 350 dönümlük arazinin 208 dönümüne bin 100 yataklı ve yaklaşık 2 bin araçlık otoparklı bir hastane yapılacağını ifade eden Rektör Akdoğan, “Sağlık Bakanlığından bize bir ekip geldi ve incelemelerde bulundular. 208 dönüm arazinin otoparkı ile hastanesiyle, sosyal donatısıyla, doktoru ve hemşiresi ile birlikte bin 100 yatağıyla bütün teşkilatı ile modern bir hastanenin 208 dönüm araziye yapılabileceğini ve en az bin yataklı hastanede hasta başına 2 otopark olmak koşuluyla 2 bin araçlık otopark alanı yer olarak vermeyi uygun gördük. Sağlık Bakanlığından gelen yazıyla yönetim kurulu olarak karar aldık. 208 dönümü süresiz bir şekilde Sağlık Bakanlığımıza tahsis ediyoruz. İnşallah Ordu’ya modern, havadar ve ulaşım sorunu olmayan bir hastane yapmayı planlıyoruz” diye konuştu. MUSTAFA KIRLAK

Kaynak: Editör:
Etiketler: ASRIN, CİHAZI, ORDU’DA!,
Yorumlar
Haber Yazılımı