Haber Detayı
28 Aralık 2021 - Salı 11:23 Bu haber 2908 kez okundu
 
ADD; KUBİLAY’I KABRİ BAŞINDA ANDI.
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD); cumhuriyet için boynunu veren ama boyun eğmeyen Kubilay’ı kabri başında andı.
DİĞER Haberi
ADD; KUBİLAY’I KABRİ BAŞINDA ANDI.

 

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) devrim şehitti Kubilay’ı anmak için Menemen'deydi.

İzmir'in Menemen ilçesinde meydana gelen ayaklanmada Cumhuriyet karşıtı gericiler tarafından şehit edilen Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay İle Bekçi ŞEVKİ ve Bekçi Hasan’ın manevi huzurlarında olmanın Atatürkçü Düşünce Derneği olarak gururu ve onuru yaşadık.

Atatürkçü Düşünce Derneği 23 Aralık Saat:10.00’da İzmir Menemen Yıldıztepe ‘de Öğretmen Asteğmen Atatürk Devrimleri ve Cumhuriyet için boynunu veren ama boyun eğmeyen yiğit Devrim Şehidimiz Mustafa Fehmi Kubilay İle Bekçi ŞEVKİ ve Bekçi Hasan’ın manevi huzurları gerçekleşen resmî törene katıldılar.

ADD Genel Merkez’inin düzenlediği geniş halk kitlesi ve ADD GYK,GDK ve YDK üyelerinin katılımı ile şehitlerimizin manevi huzurunda andık.

Yapılan anma etkinliğinde Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Sayman’ı olan Basri Gürsoy’unda olması bölgemizde ve özellikle Bulancak ilçesinde büyük memnunluk yaşattı.

Atatürkçü Düşünce Derneği İzmir Menemen’de katıldığı program sonrasında bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi.

Bu kapsam da Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkan Hüsnü Bozkurt ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte İzmir Büyükşehir Başkanı Tunç Soyer ile bir araya gelerek karşılıklı sohbet ederek bilgi alışverişinde bulundular.

Ziyaretlerine ara vermeksizin devam eden Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkan Hüsnü Bozkurt ve Yönetim Kurulu Üyeleri İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in hemen ardından Menemen Ziraat Odası salonunda 4. GYK toplantısı Demokratik olgunluk anlayış ve nitelikle gerçekleşti.

Yoğun bir ilk gün programından sonra 24 Aralık Cuma günü İzmir programını İzmir Tüm Yerel Sen’i saat: 09.00’da ziyaret ettiler. Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkan Hüsnü Bozkurt’un katılımı ile saat:10.30’da ADD ÇİĞLİ Şube açılışını her bölge de ve her yerde olduğu gibi yoğun bir ilgi ile gerçekleştirdiler.

Daha sonra ziyaretlerine Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’ı ADD Bayraklı Şube Başkanımız Gönül Güngör ile birlikte Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Saymanı Basri Gürsoy ziyaret etti. Hemen akabinde ise Bornova-Bayraklı yurdu için istişare toplantısı yapıldı.

Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkan Hüsnü Bozkurtve GYK üyeleri ile birlikte Konak Belediyesi’nin hizmeti olan İsmet İnönü Müze Evi’n açılışını katılarak açılış kurdelesinin ADD Başkanı Hüsnü Bozkurt ve Konak Belediye Başkanı Abdül Batur ile birlikte açılması büyük bir onurun yaşanmasına vesile oldu.

Ziyaretlerin diğer zaman diliminde ise yoğun bir katılımla saat:13.30’da 28 şubemizden 25’inin bir arada olduğu ADD İzmir Bölge Toplantısı ile devam etti. Saat: 17.30’ da biten bölge toplantımızdan sonra ADD Konak Öğrenci yurdunda Öğrenci, Müdür ve çalışanlar ile toplantı yapıldı. Karşılıklı hoş sohbet ve bilgi alışverişinde bulunuldu.

Atatürkçü Düşünce Derneği’nin gerçekleştirdiğiyoğun,yorucu ama mutlu ve verimli geçtiği belirtilen bir program her günü ve saatleri dolu bir şekilde son buldu. Tüm yapılan etkinliklere ve toplantılara katılanlara,emeği geçenlere, İzmir Bölge Sorumlusu Gülcan Sayın’a, Menemen Şube Başkanı Elif Orhan’a, Konak Şube Başkanı Selçuk Yılmaz’a çok teşekkür edildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ADD;, KUBİLAY’I, KABRİ, BAŞINDA, ANDI., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı